WYCIECZKA DO MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY W KIELCACH

27 października 2017 roku dzieci z grupy III Motylki i IV Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Pod kierunkiem przewodnika dzieci podziwiały kolekcję zabawek zarówno historycznych jak i współczesnych, obejrzały m.in.: misie i lalki z całego świata, zabawki ludowe, modele samochodów, samolotów, statków oraz makietę z kolejką elektryczną.

Motylki i Pszczółki z ciekawością oglądały wystawę drewnianych samochodzików, plastikowe misie i pieski, klocki z literkami do układania wyrazów. Wśród kolekcji modeli były eksponaty latające, pływające, jeżdżące wykonane z różnych tworzyw, między innymi z kartonu i plastiku. Pani, która nas oprowadzała po muzeum opowiadała przedszkolakom ciekawe historie o zabawkach  jakimi bawiły się ich prababcie: auta, gry, układanki,  a nawet złocone serwisy dla lalek. Były też pokoiki dla lalek z wyposażeniem, mebelkami i przyborami kuchennymi

W trakcie tej wędrówki przez pełne zabawek korytarze trafiliśmy na świetną gablotę - z postaciami z bajek. Był oczywiście Miś Uszatek, Czerwony Kapturek, Plastuś oraz wiele innych postaci.

Wycieczka do Muzeum dostarczyła dzieciom dużo wiadomości  i niezapomnianych wrażeń.