Spotkanie z ŻUBREM POMPIKIEM w Kinie FENOMEN

ŻUBR POMPIK – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT DLA PRZEDSZKOLAKÓW

17 maja dzieci z grupy Motylków, Pszczółek, Sówek i Żabek wyjechały do Kina Fenomen,
by uczestniczyć w „Majówce z Żubrem Pompikiem”.  Projekt ten skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym w celu promowanie  wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska. Głównym bohaterem animacji jest Żubr Pompik, jedno z najbardziej ciekawskich zwierząt w puszczy,
zainteresowane wszystkim co dzieje się dookoła niego.

I to właśnie Żubr Pompik, wraz z młodszą, energiczną siostrą Polinką jest przewodnikiem dzieci po lesie i świecie przyrody. 

Przedszkolaki podczas realizacji zajęć z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, plansz, kart pracy dowiedziały się gdzie swoje mieszkania budują leśne zwierzęta? Czym żywi się ryjówka, a co na śniadanie zjada żubr? Które zwierzęta nie śpią nocą? Czego nie wolno robić w lesie? Dowiedziały się, że borsuk zjada dżdżownice, a kora drzewa to przysmak żubrów, saren i jeleni.

W ramach projektu dzieci  obejrzały  cztery odcinki serialu „Żubr Pompik” oraz wzięły udział w  spotkaniu z ornitologiem. 

Po projekcji bajek dzieci utrwaliły zdobyte informacje o przyrodzie, wykonując różnego rodzaju zadania podczas zajęć w przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Skulskiemu - kierownikowi KINA FENOMEN za zaproszenie.