Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej

W tym roku szkolnym nasze przedszkole nadal realizuje szwajcarsko-polski program współpracy KIK/34 „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach i szkołach oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywiania, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”.

Podstawowym celem Projektu, realizowanego na terenie całego kraju, jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.

Głównym realizatorem Projektu jest Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, a partnerami: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Polskie Towarzystwo Dietetyki. Projekt ten, współfinansowany przez Rząd Szwajcarii, to jedno z pierwszych przedsięwzięć tego typu realizowanych w Polsce, jest także objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej.

Po wdrożeniu programu zgodnie z opracowanymi kryteriami mamy nadzieję otrzymać certyfikat Przedszkola Przyjaznego Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zachowajrownowage.pl