Grupa VI - Krasnoludki 2015/16

Wycieczka dzieci z grupy ,,Stokrotek’’ i ,,Krasnoludków’’

    Dnia  03.06.2016r  odbyła się wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja Dworska"  w Leśnicy koło Małogoszczy. Dzieci powitał właściciel  Pan Grzegorz, który w stroju chłopa świętokrzyskiego opowiadał gwarą o dawnych zawodach i zwyczajach na wsi. W czasie spotkania w Izbie Regionalnej w GOŚCINIE U CHŁOPA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, w której znajdowały się rekwizyty dawniej używane podczas codziennych czynności na wsi,

Dzień Dziecka w grupie ,,Krasnoludków

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych ,,Krasnoludków”. Obfitował w liczne atrakcje: przedstawienie ZABAWY U ŚPIĄCEJ KRÓLEWNY w wykonaniu Rodziców z grupy ,,Motylków’’ i ,,Muchomorków’’ oraz  PRZEDSZKOLNE  IGRZYSKA SPORTOWE.
Jak przystało na Dzień Dziecka Rodzice przygotowali upominki  dla swoich pociech . W imieniu ,,Krasnoludków” pięknie Rodzicom dziękujemy !!!

GIMNASTYKA ,,Słoneczek ’’ i ,,Krasnoludków’’

   Zajęcia sportowe prowadzone w przedszkolu mają formę zabawy. Dzieci bawiąc się wykonują ćwiczenia gimnastyczne uwzględniające ich indywidualne możliwości i potrzeby. Poznają elementy wielu dyscyplin sportowych.

,, Słoneczka" i ,,Krasnoludki’’ świetnie poradziły sobie na zajęciach gimnastycznych po angielsku .Reagowały  na polecenia , znały słowa , które potrafiły interpretować ruchem. Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną frajdę i zintegrowały obie grupy. 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Mieszkańcy Plastusiowa’’

 

Nadia, Piotruś i  Adrian F. pod okiem Pani Moniki na zajęciach  kółka plastycznego wykonali prace i wzięli udział  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Mieszkańcy Plastusiowa’’ organizowanym przez Przedszkole

 nr 141 im. M. Kownackiej we Wrocławiu.

Wszyscy otrzymali dyplomy, a Piotruś za wyróżnienie otrzymał książkę Marii Kownackiej  wiersze dla dzieci ,,PAŁKA TATARKA’’. GRATULUJEMY !!!

Więcej zdjęć w galerii.

Kolejna wizyta ,,Krasnoludków’’ w bibliotece.

       Dnia 13.04.2016r bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy VI  „Krasnoludki ”. Tematyką przewodnią spotkania była „Wiosna”. Przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach, słuchały wierszy dotyczących wiosny, rozwiązywały zagadki, krzyżówki  na temat oznak wiosny w przyrodzie ( pierwszych kwiatów,  ptaków, zwierząt). Swobodnie wypowiadały się o zwiastunach wiosny. Odczytywały nazwy  kwiatów, ptaków. Układały żabkę według wzoru. Była również zabawa ruchowa ,,Prawda -fałsz’’.

Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś’’.

Na taką właśnie opowieść, zatytułowaną  „A niech to gęś kopnie”, dzieci pojechały do  Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Spektakl  mówi o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Tytułowa gęś, ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą lisowi - jako danie główne.

W spektaklu wykorzystywane są różnorodne lalki. Dana postać, prezentowana jest na kilka sposobów, raz jest płaska, raz jest bryłą. Uzupełnieniem tego, co się dzieje na scenie, jest dźwięk.

Gimnastyka u ,,Krasnoludków’’

Ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywność, wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Te cechy zaczynamy rozwijać od najwcześniejszych lat. W przedszkolu zwraca się szczególną uwagę na kształtowanie postawy dziecka poprzez stałe wymaganie poprawnych ruchów podczas chodu, biegu, zabaw, ćwiczeń itd.

Ozdoby wielkanocne

       W tym roku zrobiliśmy  pisanki „na patyku”.  Najpierw pomalowaliśmy styropianowe jajka, później do dekoracji skręcaliśmy kolorowe sznureczki. Najwięcej pracy włożyliśmy w dekorację tych kolorowych jaj cekinami, kwiatuszkami , drucikami kreatywnymi. ,,Krasnoludki’’ pracowały z dużym zaangażowaniem, czego efektem są pomysłowe i barwne pisanki.

Więcej zdjęć w galerii.

Dzień Kobiet w grupie ,,Krasnoludków’’

Marzec, marzec pięknie się wystroił, w kole, w kole między dziećmi stoi.

 I gromadkę uśmiechniętą pyta: "Jakie dzisiaj święto?"…

Taką piosenką rozpoczęli chłopcy Święto Kobiet.

8 marca  to wyjątkowy dzień zarówno dla dużych jak i małych kobietek.

Chłopcy z grupy ,,Krasnoludków’’ złożyli swoim koleżankom życzenia i wręczyli  upominki . Panie otrzymały życzenia i przepiękne tulipany.

Uśmiech  na buziach naszych dziewczynek gościł przez cały dzień.

 

Spotkanie z aktorem

    Dnia 26.02.2016r  z inicjatywy Pani Moniki z gr. II odbyło się spotkanie ,,Biedroneczek’’, ,, Muchomorków’’ i ,,Krasnoludków’’ z aktorem Panem Lechem Sulimierskim. Dzieci wysłuchały  bajki   J. Słowackiego ,,O Janku ,co psom szył buty’’ oraz  wiersza L.J.Kerna ,, Pluskwa’’. Przedszkolaki recytowały
gościowi  wiersze , śpiewały piosenki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze  i wywołało wiele pozytywnych emocji.

 

Więcej zdjęćw galerii.

Strony