Grupa V - Stokrotki - 2016/17

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy

Przedszkolaki z grupy Stokrotek i Sówek przygotowały przedstawienie z okazji Święta Mamy i Taty.  Tak ciekawy i wzruszający  program artystyczny dzieci zaprezentowały  osobom starszym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kielcach. W trakcie uroczystości widzowie mogli podziwiać przedszkolaków  w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni widzowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.  Ten dzień, który dostarczył tak dużo uśmiechów, wzruszeń i radości na długo zapadnie w pamięci wszystkich zgromadzonych na spotkaniu.

Dzień Mamy i Taty

Przedszkolaki  z grupy Stokrotek i Sówek zaprezentowały przedstawienie z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Dzieci obdarowały swoich rodziców  własnoręcznie wykonanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Rodzicom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Wycieczka

Stokrotki i Sówki oraz Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Kapkazach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o sposobie wypieku chleba. Same ulepiły bułeczki z ciasta drożdżowego, oglądały dawne narzędzia i przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w gospodarstwie domowym , podziwiały piękne haftowane i koronkowe obrusy, serwety i makatki oraz  inne wytwory zgromadzone w mini-muzeum „Wiejskiego warsztatu tkackiego”. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość przebrania się w tradycyjne ludowe stroje: lniane koszule, chusty i świętokrzyskie zapaski.

FESTIWAL TALENTÓW

 W naszym Przedszkolu dzieci zaprezentowały swoje talenty i zainteresowania. Placówka co roku organizuje Festiwal Talentów, który ma za zadanie promowanie uzdolnień i zainteresowań przedszkolaków, pokonywanie nieśmiałości i realizowanie własnych marzeń. Dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje talenty, były to: tańce, piosenki, recytacje wierszy, umiejętność płynnego czytania oraz gra na instrumencie. Widzowie z zainteresowaniem oglądali popisy przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy byli wspaniali, wyjątkowi i oczywiście bardzo utalentowani. Brawo!

PROFI – EKODRAMA 2017 - II MIEJSCE !

  W konkursie PROFI - EKODRAMA brało udział kilka zespołów z różnych przedszkoli, a każdy z nich przedstawił inny spektakl. Dzieci już od rana czekały na swój debiut i nie mogły się doczekać swojego występu, a kiedy nadeszła ta chwila pęknie wystąpiły. Kto wie, może to był początek kariery przyszłych aktorów? Mimo, iż dzieci po raz pierwszy występowały na dużej scenie, to można było zauważyć luz i swobodę, z jakimi wypowiadali swoje kwestie. Brawo!  Dzieci z naszego przedszkola w przeglądzie małych form teatralnych przygotowały przedstawienie pt. „ Egzamin z Misiem Franiem” .

Konkurs " Moja Rada Na Odpada"

Komenda Straży Miejskiej w Kielcach, Dyrekcja Placówki Oświatowej i Straż Miejska zaprosiła laureatów konkursu plastycznego " Moja Rada Na Odpada" na uroczystość wręczenia nagród do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Laureatem z naszej grupy został Miłoszek, który otrzymał nagrodę i dyplom. Dziękujemy Rodzicom za wspieranie dzieci do udziału w konkursach.

Mały Miś i tradycje Wielkanocne

   Akcja wielkanocna jest częścią międzynarodowego projektu: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" i ma na celu zachęcanie do czytania dzieciom wraz z postacią Misia Bruna.  Dzieci zapoznały się z treścią wiersza - ,,Pisanki” D. Gellner oraz z różnymi rodzajami technik wykonywania pisanek i z wierszem; "Na wielkanocnym stole” oraz  z potrawami wielkanocnymi z różnych krajów.  Dzieci samodzielnie wykonały pisanki do swojego wielkanocnego koszyczka. Przygotowane zostały również kartki świąteczne zawierające motyw misia z życzeniami dla dzieci z innych przedszkoli w Polsce.

Konkurs recytatorski „ Z Plastusiem przez Świat”

Dzieci z grupy STOKROTEK - Bartuś i SÓWEK - Karolinka recytowały na konkursie wybrany przez siebie wiersz Marii Kownackiej, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki reprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje, gromkie brawa i Rodzice, którzy swoją obecnością wspierali swoje pociechy. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów.

Strony