Grupa IV - Pszczółki - 2018/19

PRZYŚPIESZAMY WIOSNĘ –ZIELONY OGRÓDEK U PSZCZÓŁEK

Idą, idą ogrodnicy tup, tup, tup
Niosą grabki i łopatki.
Hej! Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką.
Szu, szu, szu grabkami.
Tryśnie woda z koneweczki,
na nasze grządeczki.

Chociaż słonko cieplej grzeje w południe, to wieczory i ranki są jeszcze mroźne. A Pszczółki tak bardzo chciałyby, aby wiosna już nadeszła …  I co wymyśliły?

PSZCZÓŁKI WIEDZĄ JUŻ WSZYSTKO O PSZCZOŁACH I MIODZIE

Ach te pożyteczne pszczółki…

Dzięki nim mamy taki pyszny miodek

I takie słodkie zajęcia!

 

W dniu 11.03.2019r. Pszczółki wysłuchały opowieści na temat życia pszczół, ich zwyczajów, budowy, przydziału czynności. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się jak wygląda cały proces powstawania miodu, począwszy od zbierania nektaru przez pszczoły, aż po jego produkcję przez pszczelarza. Poznały jakie właściwości ma miód i jak dzięki niemu mogą chronić się przed chorobami. Oczywiście spróbowały tego słodkiego przysmaku.

RODZICE CZYTAJĄ PSZCZÓŁKOM

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” 5 marca 2019r. mama Adasia przeczytała Pszczółkom  dwie książeczki Angry Birds ,, Dżinn w butelce” oraz ,, Król Jajcas” z kolekcji Ptasich opowieści. Dzieci  z zainteresowaniem słuchały opowieści i czekała na możliwość obejrzenia kolorowych ilustracji. Panująca atmosfera, skupienie i cisza oznaczała, że wybór książek przez dzieci  był trafny.

SAMODZIELNE ŚNIADANIE PSZCZÓŁEK

5.03.2019r. Pszczółki samodzielnie przygotowywały  kanapki na śniadanie.Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając warzywa.   Okazało się, że Pszczółki bardzo  lubią dodatki warzywne, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Niektóre  Pszczółki postanowiły zrobić takie kanapki rodzicom w domu! 

 

 

REALIZACJA PROGRAMU AKADEMIA AQUAFRESH

Codziennie zanim pójdziesz spać
O czystość ząbków trzeba dbać
Więc weź szczoteczkę i pastę też
Naciśnij troszeczkę i przygotuj się
Od góry szczotkuj ząbki swe
Od dołu także umyj je
Na zew. no i w środku też
Bo piękny uśmiech na pewno mieć chcesz
Szczotkuj 2x  ząbki swe
Niech szczoteczka twa dokładnie czyści je
Po szczotkowaniu ważna rzecz
Bo pełno piany będziesz mieć
Weź wody łyk i w usta włóż
Bo czyste zęby to zdrowia klucz

URODZINOWY TORT WIKTORII

Dzień urodzin to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka. We wtorek 19 lutego 2019roku Wiktoria Ch. skończyła 6 lat. Wspólnie z mamą przygotowała z tej okazji dla Pszczółek słodki poczęstunek ,,Wspaniały tort”. Wszystkie dzieci z grupy radośnie odśpiewały STO LAT i złożyły koleżance życzenia . Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego Wiktoria !!!

 

 

Strony