Grupa IV - Pszczółki - 2018/19

MOC BUZIAKÓW DLA CHŁOPAKÓW

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
witamy serdecznie chłopca każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
dużo przyjemności już nawet nie zliczę!

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta.
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

SPACER NA SKRZYŻOWANIE

Dnia 18.09.2018r. Pszczółki wybrały się na wycieczkę na skrzyżowanie ulic w pobliżu przedszkola. Przedszkolaki z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy a przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię. Głównym celem wycieczki było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu pieszego, wyjaśnienie przeznaczenia sygnalizacji świetlnej, pasów, wybranych znaków drogowych. Podczas powrotu do przedszkola wspólnie omawialiśmy znaczenie niektórych znaków.

RAJD DO OGRODU BOTANICZNEGO-GEOPARK KIELCE

Dnia  14.09.2018r.  nasze dzielne Pszczółki wyruszyły  na rajd pieszy do Ogrodu Botanicznego - Geopark Kielce . Piękna słoneczna pogoda zachęcała do wędrówki.

Ogród Botaniczny  podzielony jest na działy  tematyczne, a te z kolei na kolekcje.  To bardzo urokliwe miejsce ,gdzie dzieci mogły zobaczyć przepiękną  kolekcje róż , wrzosów , ogród wiejski, ogród francuski i td. Dzieci rozpoznawały znajome gatunki  kwiatów, ozdobnych krzewów i roślin zielonych. Było to pouczające spotkanie z pięknem przyrody.

 

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Dnia 04.09.2018r. i 11.09.2018r. dzieci z grupy Pszczółek i Sówek wybrały się na ćwiczenia gimnastyczne do ogrodu przedszkolnego. Przedszkolaki  bardzo chętnie wykonywały wszystkie ćwiczenia stosując się do poleceń, m.in. celowały do kosza, strzelały do bramki,  pokonywały tor przeszkód , skoki  do obręczy. Największą radość sprawiło Pszczółkom przeciąganie liny.

Strony