Grupa IV - Pszczółki - 2017/18

POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO

22 maja  gościł u nas  tata Franka, Pan Jarek Skulski.  Nasz gość  przeczytał dzieciom  opowiadanie  o Elmerze, zabawnym słoniu w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, które wzbudziło w nich pozytywne emocje i radość. Dodatkowo Pan Skulski w prezencie dla grupy, przyniósł trzy książki  z serii książek dla dzieci Żubr Pompik. Seria składa się z krótkich opowiadań mających charakter edukacyjny.

WIZYTA W BIBLIOTECE

18 maja   Pszczółki   odwiedziły Filię Biblioteki Publicznej nr 2 w Kielcach. Celem wycieczki było zachęcenie dzieci do korzystania wspólnie z rodzicami z książek, jak i również udział w zajęciach bibliotecznych pt. Odkrywamy książkowe emporium.  Podczas zajęć przedszkolaki  poruszały się w bibliotece po przygotowanych strefach np.

FESTIWAL TALENTÓW

17 maja w naszym Przedszkolu obył się Festiwal Talentów, podczas którego przedszkolaki prezentowały swoje  uzdolnienia.  Naszą grupę reprezentowały dziewczynki, Maja Dąbrowska i Jagoda Szczęsna, które za występ otrzymały gromkie brawa. Jury za  wysiłek, zaangażowanie, ciekawą  recytację i piękny śpiew  postanowiło nagrodzić dyplomami i upominkami wszystkich uczestników

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do występów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

23 marca  odwiedziła nas mama Janka, pani Anna Siuda. Pani Ania przygotowała dzieciom  kilka ciekawych ćwiczeń gimnastycznych z wykorzystaniem przyborów takich jak: drabinka do treningu  szybkościowego i piłki. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia, dopingując siebie nawzajem. Na koniec spotkania mama Janka rozdała dzieciom pieczątki motywacyjne. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i  poświęcony czas tak miłego gościa!

ZIELONY KĄCIK

23 marca Pszczółki  rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku  przyrody  - sadziły kwiaty i siały zioła m.in. frezje, begonie, rzeżuchę, bazylię. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji przedszkolaki mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji.

WIOSNA, ACH TO TY

21 marca   Pszczółki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy- powitania wiosny. Każde dziecko w tym dniu miało  zielony strój oraz opaskę z elementem symbolizującym wiosnę. Zaraz po śniadaniu dzieci przemaszerowały barwnym korowadem wokół przedszkola. Dzieci głośno i radośnie przywoływały wiosnę.

Strony