Grupa IV - Słoneczka 2015/16

Warszaty ze studentami Instytutu Sztuk Pięknych

17.05.2016 r. dzieci z grupy „Słoneczka” ponownie udały się do Instytutu Sztuk Pięknych, gdzie odbyły się warsztaty ze studentami pod przewodnictwem prof. Katarzyny Ziołowicz. Wszyscy stworzyli wspólnie dzieło, przedstawiające wiosenną łąkę, pełną kwiatów. Na koniec dzieci zaprosiły studentów do uczestnictwa w ich ulubionych zabawach.

Więcej zdjęć w galerii.

Obchody "Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci"

W dniu 04.04.2016 r. grupy: „Słoneczka” i „Motylki” obchodziły „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Podczas zajęć dzieci zobaczyły na krótkich filmikach proces powstawania papieru oraz książki, odgadywały bajkowe zagadki, „pisały” książeczkę nietypowo, bo za pomocą nóg. Kulminacyjnym momentem było tworzenie własnej książeczki, autorstwa obu grup. Owocem pracy dzieci (wymyślonego tekstu i utworzenia ilustracji) stał się utwór pt. „Kropeczka i Duszek”. Po południu nasze przedszkole odwiedziła Pani z Biblioteki Miejskiej, czytając dzieciom przygody „Kangurka Joey”.

 

Wycieczka do "Magii Karmelu"

17.03.2016 r. dzieci z grupy „Słoneczka” udały się na wiosenną, słodką wycieczkę do Manufaktury Słodyczy – „Magia Karmelu” w Kielcach. Przedszkolaki były świadkami wyrobu słodkości, degustowały cukierki a nawet samodzielnie wykonały własne lizaki, które zabrały do domu. Otrzymały również dyplomy upamiętniające pobyt w „krainie słodyczy”.

Więcej zdjęć w galerii.

"Dzień Kobiet"

08.03.2016 r. w grupie "Słoneczka" swoje święto obchodziły Dziewczynki. Z tej okazji uczestniczyliśmy we wspólnych tańcach i  zabawach. Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom "Sto lat!", następnie Pani wręczyła wszystkim upominki zakupione przez Rodziców. Na koniec dzieci pokolorowały dla swoich Mam laurki. Dzień przebiegł bardzo wesoło, wszyscy świetnie się bawili!

Więcej zdjęć w galerii.

Realizacja Programu "Mamo, tato wolę wodę!"

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” w którym brały udział dzieci z grupy IV miał na celu podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieraniu rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Podczas zajęć dzieci mogły przenieść się w fascynujący świat wody, którego propagatorem jest sympatyczna postać wodnego przyjaciela – Zdrojka. ponadto miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

"W krainie baśni" - nasza "Aleja Gwiazd"

W drugim tygodniu lutego omawianą tematyką była „Kraina baśni”. Dzieci z grupy „Słoneczka” mogły przenieść się w magiczny świat bohaterów baśniowych, wysłuchały wielu utworów z dziecięcej literatury oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno-słowno-ruchowych związanych z tematyką.

09.02.2016 r. podczas zajęć, dzieci samodzielnie ozdobiły według własnej inwencji twórczej „Aleję Gwiazd”, która umożliwiła im przemianę w ulubionych bohaterów bajek i baśni.

Wizyta w Instytucie Sztuk Pięknych

18.12.2015 r. dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się do Instytutu Sztuk Pięknych.
Zostaliśmy ciepło przyjęci przez Panią prof. Katarzynę Ziołowicz oraz studentów, którzy oprowadzili nas po budynku Uczelni.
Dzieci miały możliwość zobaczyć różne pracownie i wytwory studentów.
Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały pamiątkowe książeczki.

Więcej zdjęć w galerii.

Wyjazd do Bawialni "Sowa"

03.12.2015 roku dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się dzięki uprzejmości rodziców Lenki na wycieczkę do Bawialni „Sowa” zorganizowanej w ramach zbliżających się Mikołajek.
Dzieci miały do dyspozycji całą bawialnię toteż wspólnym zabawom nie było końca, zarówno tym zorganizowanym przez Panią Kasię jak i dowolnym.
Jedynym przerywnikiem okazał się być słodki poczęstunek. Przedszkolaki wykonały na koniec pamiątkowe zdjęcia oraz piękne choinki, które zabrały do przedszkola.

Strony