Grupa II - Muchomorki - 2016/17

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W BAWIALNI ,,SOWA”

31 maja 2017roku odbyło się w naszej grupie spotkanie integracyjne dzieci, rodziców i wychowawców w Bawialni ,,Sowa”   przy ulicy  Stanisława Wyspiańskiego 1c w Kielcach.

Tego dnia, już od rana w przedszkolu, dzieci były podekscytowane i nie mogły doczekać się godzin popołudniowych, kiedy to wspólnie z rodzicami pojadą do Bawialni ,,Sowa”. Przedszkolaki pamiętały jakie atrakcje na nich tam czekają:

zjeżdżalnie, labirynty, zamki, baseny z kulkami i wiele innych.

DZIEŃ MAMY I TATY U MUCHOMORKÓW

     Uroczystość Dnia Mamy i  Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.

26 czerwca  2017r.również ,,Muchomorki” uroczyście obchodziły to święto.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Przepięknie zatańczyły ,,Koziorajkę”, ,,Ta Dorotka”, taniec z chustkami .

FESTIWAL TALENTÓW

28.04.2017r. po raz kolejny odbył się w naszym przedszkolu Festiwal Talentów. Impreza była naprawdę bardzo udana. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a nawet można było podziwiać grę na skrzypcach.  

Grupę ,,Muchomorków” reprezentowało troje dzieci:

 Alicja Czub  śpiewała piosenkę ,,Szczotka , pasta” ;

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia.

Okres największego rozwoju mowy dziecka przypada na wiek przedszkolny. Jest to więc najlepszy czas,  aby zniwelować bądź całkowicie usunąć wszelkie nieprawidłowości.

W piątek 28.04.2017r. odbyły się  w ,,Muchomorkach" zajęcia z logopedą Panią

KOLEJNA WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI

 

   W środę 19 kwietnia 2017roku  naszych ,,Muchomorków” odwiedziła Pani Ewa z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom najbardziej lubiane przez najmłodszych  książeczki oraz opowiedziała o swojej pracy. Przedszkolaki z przyjemnością wysłuchały czytaną  przez Panią Ewę  książeczkę pt. ,,Przygody Kacperka”. Zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów i ich przygód.  To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy.

SPOTKANIE MUCHOMORKÓW ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

13 kwietnia 2017roku gościliśmy w naszym przedszkolu  przedstawiciela Straży Miejskiej. Na początku dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania.

 Następnie odbyły się zajęcia na temat ,,Zgubiłem się i co dalej?” .

Celem przeprowadzonych zajęć było przekazanie informacji na temat właściwego zachowania się w sytuacjach, gdy dziecko się zgubi. Przedstawienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, ukształtowanie nawyków zapewniających bezpieczeństwo.

Strony