Grupa I - Biedronki - 2017/18

Pierwsza pomoc

Dziś w przedszkolu dzieci poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Często okazuje się, że liczy się każda sekunda i to od nas zależy czyjeś zdrowie i życie. Tak więc nikogo nie dziwi, że zasady pierwszej pomocy powinien znać każdy.

Akademia Aquafresh

W kwietniu 2018 r. braliśmy udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej Akademia Aquafresh. W ciągu kilku zajęć poprzez opowiadania, filmy edukacyjne i zajęcia praktyczne poznawaliśmy zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną, m.in.:

-jak prawidłowo dbać o zęby,

-dlaczego należy chodzić do lekarza dentysty,

-co należy jeść , by mieć zdrowe zęby,

-kiedy i w jaki sposób trzeba myć ręce,

-o tym, że nie możemy pożyczać szczotek do zębów, do włosów, grzebieni i ręczników.

Zabawy w teatr

6-9 marca 2018 r.

Bardzo spodobała nam się zabawa w teatrzyk kukiełkowy. Po przedstawieniu przez panią znanych nam bajek "Czerwony Kapturek" i "Śpiąca królewna" sami spróbowaliśmy to powtórzyć. Podzieleni na  grupy przedstawiliśmy koleżankom i kolegom bajki w naszym wykonaniu. Było dużo śmiechu i radości.

Dzień Dziewczynek

Dzień Dziewczynek przebiegł w grupie Biedronek bardzo wesoło. Dzieci uczestniczyły w ulubionych zabawach. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały.  Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia.  Każda dziewczynka otrzymała miano -  „Super dziewczyny”. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie w przygotowaniu tej miłej uroczystości.

Wizyta w Bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z grupy Biedronek wraz ze swoimi wychowawczyniami  odwiedziły bibliotekę, znajdującą się w pobliskiej szkole. Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.

Z wizytą u bałwanka

23 stycznia 2018 r.

"Przyszła zima do bałwana.
-Jak się mamy proszę pana?
   Czy nie zimno panu może?
  Chyba coś na pana włożę  -
   ciepły szalik i kożuszek, abyś nie odmroził uszek.
-Nie potrzeba mi niczego bo ja kożuch mam ze śniegu"  laugh

Strony