Grupa I - Biedronki - 2017/18

Warsztaty plastyczne

Uniwersalnym sposobem wspomagającym wszechstronny rozwój dziecka, w tym osobowość twórczą są zajęcia plastyczne. Podstawą działań plastycznych jest radość, którą daje dziecku tworzenie, oglądanie, dotykanie, manipulowanie, działanie.  Zaproponowane zajęcia były źródłem dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości.

W Krainie Czarów i Wróżb

Dzieci z grupy Biedronek i Muchomorków miały możliwość wzięcia udziału w wielu zabawach integracyjnych. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie oraz integracja najbliższego otoczenia dziecka.

Pasowanie na Przedszkolaka 2017

W dniu  14.11.2017 r. w grupie ,,Biedronek” odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególnie ważny dzień dla dzieci, które rozpoczęły edukację przedszkolną.

Uroczystość pasowania rozpoczęła się od występu, podczas którego przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Maluszki świetnie poradziły sobie z pierwszym publicznym występem. 

Zajęcia biblioteczne w "Biedronkach"

20.10.2017 r. po raz pierwszy odwiedziła nas pani z zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały książeczki o Pani Jesieni. Głośne czytanie dzieciom bogaci ich słownictwo, uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, kształtuje nawyk czytania na całe życie i jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Zatem czytajmy dzieciom codziennie!

W gościach u "Muchomorków"

20 października  2017 r.  dzieci z grupy "Muchomorki" wraz ze swoją Panią Beatką zaprosiły nas na występ pt.  "Na jesienną nutę"Następnie odbyły się wspólne zabawy integracyjne  z chustą animacyjną oraz wesołe pląsy przy muzyce, które sprawiły  maluchom wiele radości.

Strony