Grupa I - Biedronki - 2017/18

Wycieczka do Tokarni

Dzieci z grupy Biedronek udały się autokarem na wycieczkę. Dla dzieci z grupy I była to pierwsza tak poważna wspólna wyprawa poza mury przedszkola - spisały się na medal. Celem wycieczki był Park Etnograficzny w Tokarni. Była to okazja do posłuchania ciekawostek o tradycjach  kultury ludowej. Po tej jedynej w swoim rodzaju lekcji o zabytkach budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego kielecczyzny na uczestników wycieczki czekał plac zabaw.  Pogoda nam dopisała i  wesołym zabawom mogło nie być końca.

DZIEŃ DZIECKA 30 MAJA 2018 R.

30 maja  z okazji Dnia Dziecka Rodzice dzieci z grupy Żabek, Biedronek i Sówek przygotowali przedstawienie. Tematem przedstawienia były wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry np.:  Lokomotywa,  Kaczka dziwaczka, Okulary,  Paweł i Gaweł,   Na straganie,  Leń  i wiele innych. Dzieci  w skupieniu i w zachwycie oglądały występy rodziców, a na koniec nagrodziły ich gromkimi brawami.

KONKURS RECYTATORSKI ,,KOCHAM CIĘ POLSKO" 08.05.2018 r.

Katechizm polskiego dziecka

Autor: Władysław Bełza

– Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
– Gdzie ty mieszkasz?
– Między swemi.
– W jakim kraju?

– W polskiej ziemi.
– Czem ta ziemia?
– Mą ojczyzną.
– Czem zdobyta?
– Krwią i blizną.
– Czy ją kochasz?
– Kocham szczerze.
– A w co wierzysz?
– W Polskę wierzę.
– Coś ty dla niej?
– Wdzięczne dziecię.
– Coś jej winien?
– Oddać życie.

Grupę "Biedronek" reprezentowali Hania i Oskar.

Pierwsza pomoc

Dziś w przedszkolu dzieci poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Często okazuje się, że liczy się każda sekunda i to od nas zależy czyjeś zdrowie i życie. Tak więc nikogo nie dziwi, że zasady pierwszej pomocy powinien znać każdy.

Akademia Aquafresh

W kwietniu 2018 r. braliśmy udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej Akademia Aquafresh. W ciągu kilku zajęć poprzez opowiadania, filmy edukacyjne i zajęcia praktyczne poznawaliśmy zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną, m.in.:

-jak prawidłowo dbać o zęby,

-dlaczego należy chodzić do lekarza dentysty,

-co należy jeść , by mieć zdrowe zęby,

-kiedy i w jaki sposób trzeba myć ręce,

-o tym, że nie możemy pożyczać szczotek do zębów, do włosów, grzebieni i ręczników.

Strony